Paapua Uus-Guinea riiklik parlament - National Parliament of Papua New Guinea

Vikipeedia, Vaba Entsüklopeedia

Pin
Send
Share
Send

Paapua Uus-Guinea riiklik parlament
10. parlament
Paapua Uus-Guinea riiklik embleem.svg
Tüüp
Tüüp
Tähtajalised piirangud
5 aastat
Ajalugu
Asutatud1964
Juhtimine
Töö Pomat
alates 2. augustist 2017
Struktuur
Kohad111 (89 avatud valijat ja 22 provintside valijat)
Paapua Uus-Guinea 10. parlament. Svg
Fraktsioonid
Valitsus
  •   Rahvuskongress (26)
  •   Pangu (12)
  •   Melaneesia liit (10)
  •   Inimeste edusammud (5)
  •   Liitu mittekuuluv (4)
  •   Meie areng (2)
  •   Rahvuslik (2)
  •   Truuduspartei (1)
  •   Pidu (1)
  •   Iseseisev (1)

Opositsioon

Ristpink

Valimised
Kohene äravooluhääletus
Viimased valimised
24. juuni 2017 - 8. juuli 2017
Kohtumispaik
Port Moresby parlamendihoone esine, autor Steve Shattuck.jpg
Riiklik parlamendihoone, Port Moresby
Veebisait
www.parlamendis.gov.lk
Paapua Uus-Guinea riiklik embleem.svg
See artikkel on osa seeriast
Poliitika ja valitsus
Paapua Uus-Guinea

The Paapua Uus-Guinea riiklik parlament on ühekojaline siseriiklik seadusandja Paapua Uus-Guinea. See loodi 1964. aastal kui Paapua ja Uus-Guinea assamblee maja kuid sai oma praeguse nime pärast seda, kui rahvale anti iseseisvus 1975. aastal.

111 parlamendiliiget töötavad viieaastase ametiajaga, kellest 89 valitakse üheliikmeliste "avatud" valijate hulgast, mida mõnikord nimetatakse "kohtadeks", kuid mida ametlikult nimetatakse valimisringkondadeks. Ülejäänud 22 valitakse üheliikmeliste provintside valijate hulgast: 20 provintsi, Makedoonia autonoomne provints Bougainville (Põhja-Saalomoni), ja Riiklik pealinnarajoon. Iga provintsi liige saab oma provintsi kuberneriks, välja arvatud juhul, kui ta võtab ministripositsiooni. Sel juhul läheb kubermang valitsuse avatud liikmele.[1]

Aastatel 1964–1977 kasutati valikulist eelishääletussüsteemi.[tsiteerimine on vajalik] The esimene postitusest mööda süsteemi kasutati aastatel 1977 kuni 2002. Valimisreformid, mille viis sisse endine peaminister Mekere Morauta sisse viidud Piiratud eelhääletus, milles valijad olid kolm eelistatud kandidaati. LPV-d kasutati esmakordselt riiklikult 2007. aasta valimised.[2]

Nagu teisteski Rahvaste Ühenduse valdkonnad, kutsub parlamendis enim kohti kandnud erakonda või koalitsiooni Kindralkuberner valitsuse moodustamiseks ja selle juhiks saab hiljem Paapua Uus-Guinea peaminister. Seejärel nimetab peaminister oma kapp parlamendiliikmetelt. Parlamendiliikmed istuvad sarnaselt teiste liikmetega Westminsteri süsteem parlamentides, kuid kasutage pinkide asemel toole.

Paapua Uus-Guineas on habras poliitiline kultuur ja ükski partei parlamendi ajaloos pole veel enamust võitnud.[1] Seetõttu on valitsuste moodustamiseks alati olnud vajalik erakondade vahelised läbirääkimised. Uued valitsused on umbusalduse eest kaitstud nende esimese 18 kuu jooksul ja viimase 12 kuu jooksul enne üleriigilisi valimisi. Veel hiljuti, peaminister, sammuna, mille eesmärk oli veelgi vähendada umbusalduse avaldusi Mekere Morauta tutvustas muudatusi, mis ei võimaldanud valitsuse liikmetel sellise ettepaneku poolt hääletada.[tsiteerimine on vajalik]

Hääletada võivad kõik üle 18-aastased kodanikud, kuigi hääletamine pole kohustuslik.[3]

Viimased valimised

PiduEsimese eelistuse hääled%Kohad+/–
Rahvuskongressi partei1,039,94013.1628
Rahvusliku Liidu partei484,3006.1315
Triumph Heritage Empowerment Rural Party323,9514.104
Pangu pidu322,0494.089
Ühendatud Ressursside Partei310,2823.9310
Rahva Progressi partei273,8393.465
Paapua Uus-Guinea partei216,5272.745
PNG rahvuspartei186,2792.363
Rahvapartei138,3951.752
Sotsiaaldemokraatlik Erakond129,2661.642
Rahva Tööerakond127,9891.622
Rohujuure ühine rindepartei124,2231.570
Ühine partei111,7861.411
PNG Ühe Rahvuse Partei103,5151.311
Kristlik-Demokraatlik Partei100,7311.271
Rahvademokraatlik liikumine100,5471.271
Reformierakonna koalitsioon99,0111.251
Rahva Liikumise Muutuste Partei74,7470.951
Rahva Tegutsemispartei70,3650.890
Usaldage PNG-parteid66,5130.840
Uue põlvkonna pidu65,6620.830
Melanesian Alliance Party63,7370.811
PNG riigipidu53,8230.681
Rahvuserakonna näidis49,6410.630
PNG noorte pidu41,0170.520
Meie Arengupartei35,1860.451
PNG Sotsialistlik Partei34,7910.440
PNG põhiseaduslik demokraatlik partei28,7020.360
Paapua Uus-Guinea esimene partei28,3230.360
Paradiisiriigi pidu23,2390.290
SOMi pioneeripidu22,8130.290
Rahvuse huvipidu20,4190.260
Melaneesia liberaalne partei16,4290.211
Rahvavabaduse partei14,4360.180
PNG saatusepidu7,4950.090
PNG Roheliste partei7,2910.090
Tähtede liidu partei6,5020.080
Mapai leviitide pidu6,3850.080
Rahvuskonservatiivne partei2,7730.040
Wantok jumalateenistuste peol2,4350.030
People’s Resources Awareness Party4960.010
Vabariiklik partei1010.000
Sõltumatud2,967,06737.5414
Pole saadaval[a]2
Kehtetud / tühjad hääled145,760
Kokku8,048,7781001110
Registreeritud valijad / valimisaktiivsus
Allikas: Arengupoliitika keskus

Vaata ka

Märkused

  1. ^ Nendest tulemustest on välja jäetud Central Bougainville'i (kus toimus ülelugemine) ja Henganofi näitajad

Viited

  1. ^ a b "Meie parlamendi kohta". Paapua Uus-Guinea riiklik parlament.
  2. ^ "Paapua Uus-Guinea rahvuslikud valimised 2012: lõpparuanne". Rahvaste Ühendus. 13. september 2012. Laaditud 19. mai 2015.
  3. ^ "Registreerimise teadlikkus". Paapua Uus-Guinea valimiskomisjon.

Välised lingid

Pin
Send
Share
Send